ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7764610
*
nr 776 4610
Spegel
Sekelskifte, höjd: 55
Utrop:
400 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2012
kl 17:37:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/9 14:36:13
1
150 kr
8/9 18:08:40
2
Vinnande bud
9/9 11:57:13
3
300 kr
10/9 15:45:37
4
400 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 776 4610
Spegel
Sekelskifte, höjd: 55
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/9 14:36:13 | 1 | 150 kr |
| 8/9 18:08:40 | 2 | Vinnande bud |
| 9/9 11:57:13 | 3 | 300 kr |
| 10/9 15:45:37 | 4 | 400 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



