ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5625105
*
nr 562 5105
Spegel
20/30-tal, höjd: 65
Utrop:
100 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2009
kl 18:37:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 16:27:49
1
100 kr
23/1 17:15:58
2
300 kr
24/1 14:11:43
3
400 kr
25/1 15:00:47
4
900 kr
26/1 09:30:09
3
600 kr
26/1 16:17:20
3
700 kr
26/1 16:18:24
3
800 kr
26/1 16:33:07
5
900 kr
26/1 16:33:39
5
950 kr
26/1 17:04:37
6
1.000 kr
26/1 17:26:34
5
1.100 kr
26/1 17:34:21
6
1.200 kr
26/1 17:36:26
5
1.300 kr
26/1 17:59:14
4
1.400 kr
26/1 18:03:46
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 562 5105
Spegel
20/30-tal, höjd: 65
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/1 16:27:49 | 1 | 100 kr |
23/1 17:15:58 | 2 | 300 kr |
24/1 14:11:43 | 3 | 400 kr |
25/1 15:00:47 | 4 | 900 kr |
26/1 09:30:09 | 3 | 600 kr |
26/1 16:17:20 | 3 | 700 kr |
26/1 16:18:24 | 3 | 800 kr |
26/1 16:33:07 | 5 | 900 kr |
26/1 16:33:39 | 5 | 950 kr |
26/1 17:04:37 | 6 | 1.000 kr |
26/1 17:26:34 | 5 | 1.100 kr |
26/1 17:34:21 | 6 | 1.200 kr |
26/1 17:36:26 | 5 | 1.300 kr |
26/1 17:59:14 | 4 | 1.400 kr |
26/1 18:03:46 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23