ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13016120
*
nr 1301 6120
Spegel
128x49 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2020
kl 19:29:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 19:58:45
1
300 kr
20/1 14:16:54
2
350 kr
20/1 15:29:31
3
450 kr
20/1 17:12:30
2
500 kr
20/1 17:13:12
2
600 kr
20/1 17:55:11
4
600 kr
20/1 17:55:11
2
600 kr (Budbetjänt)
20/1 17:55:33
4
700 kr
20/1 17:58:28
4
900 kr
20/1 19:00:02
2
800 kr
20/1 19:00:02
4
900 kr (Budbetjänt)
20/1 19:01:32
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1301 6120
Spegel
128x49 cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/1 19:58:45 | 1 | 300 kr |
| 20/1 14:16:54 | 2 | 350 kr |
| 20/1 15:29:31 | 3 | 450 kr |
| 20/1 17:12:30 | 2 | 500 kr |
| 20/1 17:13:12 | 2 | 600 kr |
| 20/1 17:55:11 | 4 | 600 kr |
| 20/1 17:55:11 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 20/1 17:55:33 | 4 | 700 kr |
| 20/1 17:58:28 | 4 | 900 kr |
| 20/1 19:00:02 | 2 | 800 kr |
| 20/1 19:00:02 | 4 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 20/1 19:01:32 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27



