ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5511271
*
nr 551 1271
Spegel
höjd: 110
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2008
kl 17:35:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 20:52:44
1
100 kr
7/11 11:19:35
2
150 kr
8/11 19:07:17
3
350 kr
10/11 12:53:24
4
250 kr
10/11 12:53:48
4
350 kr
10/11 15:08:07
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 551 1271
Spegel
höjd: 110
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/11 20:52:44 | 1 | 100 kr |
| 7/11 11:19:35 | 2 | 150 kr |
| 8/11 19:07:17 | 3 | 350 kr |
| 10/11 12:53:24 | 4 | 250 kr |
| 10/11 12:53:48 | 4 | 350 kr |
| 10/11 15:08:07 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



