![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografier 9344205
*
nr 934 4205
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Färglitografier, 2 st, Waldemar Sjölander (1906-1988), 1947, "La Serenata & Detras de la Vintana, 37x45 & 50x37
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:26:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 19:02:18
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Waldemar Sjölander
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Läs mer om Waldemar Sjölander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige waldemar sjölander
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:49
-
6388 Färglitografier
3 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:08
-
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:41
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:35
*
Waldemar Sjölander
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Waldemar Sjölander
nr 934 4205
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Färglitografier, 2 st, Waldemar Sjölander (1906-1988), 1947, "La Serenata & Detras de la Vintana, 37x45 & 50x37
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 19:02:18 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Waldemar Sjölander
Waldemar Sjölander, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.Läs mer om Waldemar Sjölander
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige waldemar sjölander
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:49 -
6388 Färglitografier
3 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:08 -
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:41
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:35