KONST / Litografier / Färglitografier 12354650
nr 1235 4650
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 3 st, Lösa blad, signerade. Motivet: 24x43
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 18 februari 2019
kl 18:24:14
15/2 20:57:35
100 kr
17/2 21:04:46
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman