KONST / Litografier / Färglitografier 11676368
*
nr 1167 6368
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 3 st, Lars Norrman (1915-1979), Sverige
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2018
kl 21:01:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/3 02:45:16
1
250 kr
3/3 08:14:20
2
150 kr
3/3 08:14:20
1
200 kr (Budbetjänt)
5/3 20:56:44
3
Vinnande bud
5/3 20:58:49
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6425 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:00
-
6450 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:46
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lars Norrman
nr 1167 6368
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 3 st, Lars Norrman (1915-1979), Sverige
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/3 02:45:16 | 1 | 250 kr |
3/3 08:14:20 | 2 | 150 kr |
3/3 08:14:20 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
5/3 20:56:44 | 3 | Vinnande bud |
5/3 20:58:49 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lars norrman litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6425 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:00 -
6450 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:46