KONST / Litografier / Färglitografier 12285330
nr 1228 5330
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Färglitografier, 2 st, Claes Folcker (f. 1940), Sverige. Huvudskär & Söder Mälarstrand, Signerade, Lösa Blad, bladets mått: 28x40 & 61x78
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 14 januari 2019
kl 18:42:22
12/1 00:46:53
100 kr
14/1 18:37:19
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker