KONST / Litografier / Litografi 7437049
*
nr 743 7049
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Litografi, Salvador Dalà (1904-1989), 1973, "Pantagruel-serien", 42/50, Sign i blyerts, motivets mått: 74 x 51
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:57:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 08:45:52
1
2.800 kr
27/2 17:42:14
2
Vinnande bud
27/2 19:30:50
3
3.500 kr
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalà europa grafik litografi litografier salvador dali salvador dalà spanien spansk spanska sydeuropa
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10
*
Salvador DalÃ
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Läs mer om Grafik
nr 743 7049
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Litografi, Salvador Dalà (1904-1989), 1973, "Pantagruel-serien", 42/50, Sign i blyerts, motivets mått: 74 x 51
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 3.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 08:45:52 | 1 | 2.800 kr |
27/2 17:42:14 | 2 | Vinnande bud |
27/2 19:30:50 | 3 | 3.500 kr |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalà europa grafik litografi litografier salvador dali salvador dalà spanien spansk spanska sydeuropa
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10