Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Litografi 7154625



*

nr 715 4625


Max Walter Svanberg

(1912-1994), Sverige


Litografi, Max Walter Svanberg (1912-1994), Sign i tryck, -57, 63 x 55


Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 september 2011
kl 19:55:07


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/9 13:43:40 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Max Walter Svanberg

Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.

Läs mer om Max Walter Svanberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier max walter svanberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr