KONST / Litografier / Litografi 12156284
nr 1215 6284
Lena Cronqvist
(f. 1938), Sverige
Litografi, Figur. Signerad, numrerad 96/180. Motivet: 72x52 cm
Kondition: skadad ram
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 5 november 2018
kl 19:50:06
3/11 22:24:51
500 kr
5/11 18:16:04
Lena Cronqvist
Läs mer om Lena Cronqvist