KONST / Litografier / Färglitografi 17526353
*
nr 1752 6353
Ulrica Hydman-Vallien
(1938-2018), Sverige
Signerad, numrerad 65/300. Färglitografi, bildmått: 37x48 cm, yttermått inklusive ram: 62x71 cm
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2026
kl 20:08:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/12 21:17:44
1
300 kr
3/1 15:46:05
2
500 kr
12/1 17:27:51
3
400 kr
12/1 17:27:51
2
450 kr (Budbetjänt)
12/1 17:27:54
3
500 kr
12/1 17:27:54
2
500 kr (Budbetjänt)
12/1 17:27:56
3
600 kr
12/1 17:32:26
2
Vinnande bud
12/1 20:03:16
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Ulrica Hydman-Vallien
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sverige ulrica hydman-vallien
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:43
*
Ulrica Hydman-Vallien
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien
nr 1752 6353
Ulrica Hydman-Vallien
(1938-2018), Sverige
Signerad, numrerad 65/300. Färglitografi, bildmått: 37x48 cm, yttermått inklusive ram: 62x71 cm
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2026 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/12 21:17:44 | 1 | 300 kr |
| 3/1 15:46:05 | 2 | 500 kr |
| 12/1 17:27:51 | 3 | 400 kr |
| 12/1 17:27:51 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 12/1 17:27:54 | 3 | 500 kr |
| 12/1 17:27:54 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 12/1 17:27:56 | 3 | 600 kr |
| 12/1 17:32:26 | 2 | Vinnande bud |
| 12/1 20:03:16 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Ulrica Hydman-Vallien
Ulrica Hydman-Vallien, svensk konstnär född 1938, död 2018.Läs mer om Ulrica Hydman-Vallien
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sverige ulrica hydman-vallien
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:43



