KONST / Litografier / Färglitografi 9262230
*
nr 926 2230
Ulf Göthman
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Ulf Göthman, interiör, 174/190, signerad, motivet: 20x15
Ulf Göthman, svensk bildkonstnär född 1945.
Utrop:
400 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2014
kl 18:28:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 12:43:46
1
250 kr
22/11 20:34:44
2
300 kr
22/11 20:41:40
2
Vinnande bud
22/11 20:41:40
2
justering av budtak
24/11 18:01:09
1
450 kr
24/11 18:01:09
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf göthman
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38
*
Ulf Göthman
Ulf Göthman, svensk bildkonstnär född 1945.
Läs om budbetjänten
nr 926 2230
Ulf Göthman
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Ulf Göthman, interiör, 174/190, signerad, motivet: 20x15
Ulf Göthman, svensk bildkonstnär född 1945.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/11 12:43:46 | 1 | 250 kr |
| 22/11 20:34:44 | 2 | 300 kr |
| 22/11 20:41:40 | 2 | Vinnande bud |
| 22/11 20:41:40 | 2 | justering av budtak |
| 24/11 18:01:09 | 1 | 450 kr |
| 24/11 18:01:09 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik interiör litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf göthman
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38



