KONST / Litografier / Färglitografi 8091693
*
nr 809 1693
Sven X-et Erixson
(1899-1970), Sverige
Färglitografi , Sven X:et Erixson (1899-1970), Violer, 50 x 48,
Sven X:et Erixson, född 1899 i Tumba utanför Stockholm, död 1970, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2013
kl 19:57:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 07:36:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Sven X-et Erixson
Sven X:et Erixson, född 1899 i Tumba utanför Stockholm, död 1970, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Sven X-et Erixson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven x-et erixson sven x:et erixson sven xet erixson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige violer
-
3014 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:16
*
Sven X-et Erixson
Sven X:et Erixson, född 1899 i Tumba utanför Stockholm, död 1970, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Sven X-et Erixson
nr 809 1693
Sven X-et Erixson
(1899-1970), Sverige
Färglitografi , Sven X:et Erixson (1899-1970), Violer, 50 x 48,
Sven X:et Erixson, född 1899 i Tumba utanför Stockholm, död 1970, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 07:36:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Sven X-et Erixson
Sven X:et Erixson, född 1899 i Tumba utanför Stockholm, död 1970, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Sven X-et Erixson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven x-et erixson sven x:et erixson sven xet erixson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige violer
-
3014 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
30 sept kl 20:16