KONST / Litografier / Färglitografi 12191325
nr 1219 1325
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Färglitografi, "Havets frukter", signerad. Motivet: 34x57
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
måndag 26 november 2018
kl 18:39:26
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe