KONST / Litografier / Färglitografi 15967262
nr 1596 7262
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Vintermotiv, son12/360. Färglitografi, bildmått: 45x67 cm, yttermått inklusive ram: 62x82 cm. Signerad
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 5 februari 2024
kl 19:02:09
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren