KONST / Litografier / Färglitografi 14997365
nr 1499 7365
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 242/310, Vinterlandskap. Färglitografi, bildmått: 34x51 cm, yttermått inklusive ram: 51x68 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 19:32:53
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren