KONST / Litografier / Färglitografi 12779333

nr 1277 9333

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, "Bergkvara". Signerad, numrerad 37/3,10. Motivet: 30x56 cm

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 30 september 2019
kl 18:31:55

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren