KONST / Litografier / Färglitografi 16003272
nr 1600 3272
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Signerad, numrerad 27/30 ET. Färglitografi, bildmått: 31x20 cm, yttermått inklusive ram: 62x47 ca
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 26 februari 2024
kl 18:29:01
21/2 20:11:34
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson