KONST / Litografier / Färglitografi 15075154
nr 1507 5154
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Dans. Signerad, numrerad 318/375. Färglitografi. Bladets mått: 58x42 cm, yttermått inklusive ram: 77x60 cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 5 december 2022
kl 20:10:00
1.600 kr
2.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.600 kr
Kunglig Dansk (Royal Copenhagen)