KONST / Litografier / Färglitografi 12779400
nr 1277 9400
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Färglitografi, HC-upplaga (hors de commerce), numrerad 7/10. Signerad. Motivet: 26x36 cm
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 30 september 2019
kl 20:28:34
150 kr
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson