KONST / Litografier / Färglitografi 12667328
nr 1266 7328
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Vintermotiv. Signerad, numrerad 220/260. Motivet: 41x55 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 juli 2019
kl 20:25:50
20/7 22:26:18
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman