KONST / Litografier / Färglitografi 13714541
nr 1371 4541
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Signerad, provtryck. Motivet: 54x38 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 11 januari 2021
kl 20:26:35
700 kr
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman