KONST / Litografier / Färglitografi 13016021
nr 1301 6021
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 309/350,31x43 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 20 januari 2020
kl 20:12:45
150 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman