KONST / Litografier / Färglitografi 12667324

nr 1266 7324

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Färglitografi, Motiv från Gotland. Signerad, numrerad 122/350. Motivet: 31x42 cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

måndag 29 juli 2019
kl 20:18:30

27/7 08:31:49 1      Vinnande bud

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman