KONST / Litografier / Färglitografi 14023258
*
nr 1402 3258
Olle KÃ¥ks
(1941-2003), Sverige
Färglitografi, Signerad, PT, komposition, bladets mått: 66x50cm, yttermått inklusive ram: 72x58cm
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 18:28:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 12:36:13
1
Vinnande bud
7/6 17:10:05
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Olle KÃ¥ks
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Läs mer om Olle KÃ¥ks
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad olle kåks svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Olle KÃ¥ks
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Läs mer om Olle KÃ¥ks
nr 1402 3258
Olle KÃ¥ks
(1941-2003), Sverige
Färglitografi, Signerad, PT, komposition, bladets mått: 66x50cm, yttermått inklusive ram: 72x58cm
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/6 12:36:13 | 1 | Vinnande bud |
| 7/6 17:10:05 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Olle KÃ¥ks
Olle KÃ¥ks, svensk mÃ¥lare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.Läs mer om Olle KÃ¥ks
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad olle kåks svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



