KONST / Litografier / Färglitografi 13803264
nr 1380 3264
Nils Wedel
(1897-1967), Sverige
Färglitografi, Nils Wedel (1897-1967), Signerad, numrerad 125/310. Motivet: 48x30cm, yttermått inklusive ram: 69x50cm
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Utrop:
500 kr
måndag 22 februari 2021
kl 18:51:17
Nils Wedel
Läs mer om Nils Wedel