ART / Lithographs / Litograph in colors 15085173
*
nr 1508 5173
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Mårten Andersson (1934-2017), Sweden. Man i eka, unframed. Signed, numbered 1374/1400. Litograph in colors. Sheet: 45x54 cm. Unframed, Missfärgning i ytterkanten.
LITOGRAPH IN COLORS, Man i eka, oramat löst blad. Signerad, numrerad 1374/1400. Färglitografi. Bladets mått: 45x54 cm. Oramad
Condition: Missfärgning i ytterkanten
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday December 12 2022
at 20:50:05
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/12 12:09:21
1
100 kr
12/12 12:04:27
2
Vinnande bud
- Artist/Designer
MÃ¥rten Andersson
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
Read more about MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad man i eka mårten andersson oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:13
-
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:05
-
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:16
-
7146 LITOGRAPH IN C..
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:20
-
7139 LITOGRAPH IN C..
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. Signed, numbered ..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:18
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:54
*
MÃ¥rten Andersson
Condition: Missfärgning i ytterkanten
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
Read more about MÃ¥rten Andersson
nr 1508 5173
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Mårten Andersson (1934-2017), Sweden. Man i eka, unframed. Signed, numbered 1374/1400. Litograph in colors. Sheet: 45x54 cm. Unframed, Missfärgning i ytterkanten.
LITOGRAPH IN COLORS, Man i eka, oramat löst blad. Signerad, numrerad 1374/1400. Färglitografi. Bladets mått: 45x54 cm. Oramad
Condition: Missfärgning i ytterkanten
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 500 |
| Sold: | SEK 150 |
| Auction date: |
Monday December 12 2022 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 6/12 12:09:21 | 1 | 100 kr |
| 12/12 12:04:27 | 2 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
MÃ¥rten Andersson
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.Read more about MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad man i eka mårten andersson oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:13 -
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:05 -
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:16
-
7146 LITOGRAPH IN C..
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:20 -
7139 LITOGRAPH IN C..
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. Signed, numbered ..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:18 -
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:54



