KONST / Litografier / Färglitografi 14378025
nr 1437 8025
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Signerad, numrerad 211/220. Färglitografi, bildmått: 19x16cm, yttermått inklusive ram: 38x34cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 13 december 2021
kl 18:15:30
150 kr
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska