KONST / Litografier / Färglitografi 8849024
*
nr 884 9024
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Färglitografi , Madeleine Pyk (f. 1934), 123/200, -76, "Skridskoseglaren", löst blad, bladets mått: 60 x 50
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 mars 2014
kl 19:01:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 20:03:33
1
1.100 kr
31/3 16:44:23
2
1.000 kr
31/3 16:44:46
2
1.300 kr
31/3 17:45:21
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad löst blad madeleine pyk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Madeleine Pyk
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
nr 884 9024
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Färglitografi , Madeleine Pyk (f. 1934), 123/200, -76, "Skridskoseglaren", löst blad, bladets mått: 60 x 50
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 mars 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/3 20:03:33 | 1 | 1.100 kr |
| 31/3 16:44:23 | 2 | 1.000 kr |
| 31/3 16:44:46 | 2 | 1.300 kr |
| 31/3 17:45:21 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad löst blad madeleine pyk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



