KONST / Litografier / Färglitografi 13326526
nr 1332 6526
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Studio Still Life, 1972. Signerad, numrerad 9/99, oramat löst blad. Bladets mått: 72x54 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 8 juni 2020
kl 19:47:25
350 kr
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt