KONST / Litografier / Färglitografi 13016264
nr 1301 6264
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Studio Still Life, 1972. Signerad, numrerad 65/99, oramat löst blad, bladets mått: 72x54 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 januari 2020
kl 18:37:45
20/1 17:24:32
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt