KONST / Litografier / Färglitografi 14035123
nr 1403 5123
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 104/260. Motivet: 22x44, yttermått inklusive ram: 33x54 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 14 juni 2021
kl 20:52:23
100 kr
150 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman