KONST / Litografier / Färglitografi 13693099
nr 1369 3099
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 34/40. Motivet: 63x42cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 21 december 2020
kl 20:47:46
800 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman