KONST / Litografier / Färglitografi 10141120
nr 1014 1120
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Karl Höglund (f. 1940), maskeradbal, 76/200, signerad, motivet: 79x59
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 25 januari 2016
kl 18:00:02
24/1 21:35:46
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund