KONST / Litografier / Färglitografi 16164236

nr 1616 4236

Karl Granquist

(1921-1994), Finland

"Dimanche". Signerad, numrerad 97/150. Färglitografi. Bladets mått: 38x47 cm, yttermått inklusive ram: 47x56 cm

Karl Granquist, född 1921 i Finland, död 1994, målare.

Utrop:

500 kr

måndag 29 april 2024
kl 18:12:16

Karl Granquist

Läs mer om Karl Granquist