KONST / Litografier / Färglitografi 17035114
nr 1703 5114
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 145/250, daterad -97, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 45x62 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 26 maj 2025
kl 19:28:52
100 kr
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
400 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson