KONST / Litografier / Färglitografi 13385792
nr 1338 5792
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 139/385, daterad -89. Motivet: 27x34,5 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 27 juli 2020
kl 20:37:25
27/7 17:58:19
700 kr
27/7 20:30:04
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson