KONST / Litografier / Färglitografi 13568281

nr 1356 8281

Jorgo Krallis

(f. 1937)

Färglitografi, Jorgo Krallis (f. 1937), "Salabim". Signerad, numrerad 131/310, daterad -76. Motivet: 50x35 cm

Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

måndag 26 oktober 2020
kl 18:52:55

Jorgo Krallis

Läs mer om Jorgo Krallis