KONST / Litografier / Färglitografi 7416062
*
nr 741 6062
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Färglitografi , Johannes Ravn (1922-1991), Skärgårdsmotiv, 16/380, bladets mått: 47x62
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2012
kl 17:54:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 10:03:55
1
100 kr
20/2 17:34:58
2
Vinnande bud
20/2 17:36:39
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi grafik johannes ravn litografi litografier litografiskt blad norden norge norsk skärgård skärgården skärgårdsmotiv vatten
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Johannes Ravn
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
nr 741 6062
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Färglitografi , Johannes Ravn (1922-1991), Skärgårdsmotiv, 16/380, bladets mått: 47x62
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/2 10:03:55 | 1 | 100 kr |
| 20/2 17:34:58 | 2 | Vinnande bud |
| 20/2 17:36:39 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa färglitografi grafik johannes ravn litografi litografier litografiskt blad norden norge norsk skärgård skärgården skärgårdsmotiv vatten
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



