ART / Lithographs / Litograph in colors 7405307
nr 740 5307
Hjördis Lindblad
(1909-1971), Sverige
Hjördis Lindblad (1909-1971), 1955, Provtryck, subject size: 39x52,
LITOGRAPH IN COLORS, Hjördis Lindblad (1909-1971), 1955, Provtryck, motivets mått: 39x52
Hjördis Lindblad, Swedish painter, born 1909, dead 1971.
Withdrawn
Monday February 13 2012
at 17:29:47
Hjördis Lindblad
Read more about Hjördis Lindblad