![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 14413405
*
nr 1441 3405
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 54/290, yttermått inklusive ram: 94x61 cm
Kondition: skadat glas
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2022
kl 19:32:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 14:45:10
1
300 kr
8/1 09:28:11
2
350 kr
9/1 07:06:36
3
400 kr
10/1 13:14:33
4
500 kr
10/1 18:12:30
3
500 kr
10/1 18:12:30
4
500 kr (Budbetjänt)
10/1 19:25:46
3
600 kr
10/1 19:27:36
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12
*
Harald Lyth
Kondition: skadat glas
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Läs om budbetjänten
nr 1441 3405
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 54/290, yttermått inklusive ram: 94x61 cm
Kondition: skadat glas
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 14:45:10 | 1 | 300 kr |
8/1 09:28:11 | 2 | 350 kr |
9/1 07:06:36 | 3 | 400 kr |
10/1 13:14:33 | 4 | 500 kr |
10/1 18:12:30 | 3 | 500 kr |
10/1 18:12:30 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
10/1 19:25:46 | 3 | 600 kr |
10/1 19:27:36 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12