KONST / Litografier / Färglitografi 15143135
*
nr 1514 3135
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 84/475, saknar glas. Färglitografi. Bladets mått: 49x72 cm, yttermått inklusive ram: 76x100 cm
Kondition: skadat papper
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2023
kl 20:32:36
- Konstnär/Designer
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gan grafik gösta adrian-nilsson litografi litografier litografiskt blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Kondition: skadat papper
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
nr 1514 3135
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 84/475, saknar glas. Färglitografi. Bladets mått: 49x72 cm, yttermått inklusive ram: 76x100 cm
Kondition: skadat papper
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2023 |
- Konstnär/Designer
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gan grafik gösta adrian-nilsson litografi litografier litografiskt blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



