KONST / Litografier / Färglitografi 16449248
nr 1644 9248
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Signerad, numrerad EA, daterad -77. Färglitografi, bildmått: 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 60x50 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 23 september 2024
kl 20:33:49
23/9 20:27:57
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén