KONST / Litografier / Färglitografi 14346037
nr 1434 6037
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Signerad, numrerad 134/260, daterad 1971. Färglitografi, bildmått: 69x48cm, yttermått inklusive ram: 83x61cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 29 november 2021
kl 19:35:44
29/11 19:08:46
300 kr
29/11 19:16:52
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes