Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 8873446



*

nr 887 3446


Elis Ryberg

(1919-1985), Sverige


Färglitografi , Elis Ryberg (1919-1985), HC-upplaga, 45x55


Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 april 2014
kl 19:32:10


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/4 14:07:23 1      300 kr
13/4 20:06:17 2      500 kr
14/4 18:36:03 3      400 kr
14/4 18:36:23 3      600 kr
14/4 19:27:11 4      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Elis Ryberg

Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker

Läs mer om Elis Ryberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: elis ryberg elis rydberg färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr