KONST / Litografier / Färglitografi 12894115

nr 1289 4115

Einar Rosén

(1910-1998), Sverige

Färglitografi, Läsande flicka. Signerad, ej numrerad. Motivet: 60x41 cm

Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.

Utrop:

300 kr

måndag 18 november 2019
kl 18:24:33

Einar Rosén

Läs mer om Einar Rosén