KONST / Litografier / Färglitografi 13567105

nr 1356 7105

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Färglitografi, Stilleben. Signerad, numrerad 142/360. Motivet: 55x46 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

500 kr

måndag 26 oktober 2020
kl 18:36:19

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin