KONST / Litografier / Färglitografi 14204417
nr 1420 4417
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, numrerad hc 10/45, Stilleben. Färglitografi, bildmått: 45x55, yttermått inklusive ram: 72x81 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 27 september 2021
kl 18:41:58
500 kr
600 kr