KONST / Litografier / Färglitografi 14632068
nr 1463 2068
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, numrerad 35/40, HC-upplaga (hors de commerce), konståkare. Färglitografi, bildmått: 46x56cm, yttermått inklusive ram: 54x75cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 25 april 2022
kl 20:02:49
24/4 14:42:12
25 apr